مقاله ترجمه شده عناصر غذایی گیاه◄کلسیم◄25 صفحه ترجمه ،2007، کیفیت عالی

مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت بررسی طرح کارآفرینی احداث مهد کودک🔍پاورپوینت بررسی مدیریت اطلاعات و داده های سازمان یافته🔍پاورپوینت بررسی نرخ ارز و چگونگي اثرگذاري آن بر متغیر های کلان اقتصاد🔍پاورپوینت بررسی و ارزیابی بتن خود تراکم🔍پاورپوینت بررسی و ارزیابی پردازنده های چند هسته ای🔍پاورپوینت بررسی و ارزیابی فنآوری و آینده 1🔍پاورپوینت بررسی و ارزیابی موتورهای شش زمانه🔍پاورپوینت جامع درباره بررسی و ارزیابی جوشکاری و انواع آن🔍پاورپوینت درباره کودک آزاري🔍پایش و ارزشیابی🔍پایش رشد🔍پایگاه دادذه ها🔍پایگاه داده MY SQL🔍پایگاه داده های بقراطی🔍پایه ریزی بنیان های دانشگرایی در برنامه ریزی توسعه ملی🔍پايداري شيب ها Stability slopes🔍پايش و ارزشيابي خدمات بهداشتی🔍پايگاه داده چند رسانه اي🔍پايگاه داده ويژه XML🔍پايگاه داده ها🔍پايگاه داده هاي فعال چيست؟🔍پخش بار در شبكه هاي توزيع🔍پدافند غیر عامل در منزل🔍پدر پولدار پدر بی پول🔍پدیده ریزگزدها و گرد و غبار در ایران
دانلود مقاله انگلیسی با ترجمه آماده فیزیولوژی گیاهی, مقاله, ترجمه, مقاله ترجمه شده, پروپوزال فیزیولوژی گیاهی, مقاله ترجمه شده کودهای گیاهی|2124202|n5i
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان مقاله ترجمه شده عناصر غذایی گیاه◄کلسیم◄25 صفحه ترجمه ،2007، کیفیت عالی آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

Handbook of Plant Nutrition
Calcium

برای دانلود رایگان مقاله اصلی به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید

فصل5 کلسیم

کلسیم، این عنصر خاکی کمیاب یکی از عناصر فراوان در لیتوسفر است. در بیشتر خاک‌ها به راحتی قابل دسترس است و یک عنصر غذایی برای گیاهان است، اما به طور فعال از سیتوپلاسم گیاه جدا است.

در سال 1804، دسوسور نشان داد که بخشی کلی از بافت‌های گیاهی از خاک می‌آید، نه از هوا. اما بعداً مشخص شد که عناصر غذایی اصلی گیاه شناسایی شده‌اند. لیبیگ (در سال 1840) اولین کسی بود که به شدت با این ایده موافق بود که عناصر ضروری از خاک گرفته می‌شوند، هرچند اسپرنگل اولین کسی بود که کلسیم را به عنوان عنصر ماکرو در سال 1828 شناسایی کرد. کلسیم یکی از 20 عنصر ضروری است که اسپرنگل شناسایی کرده است.

سالم-هورمستار جوها (Avena sativa L.) را در محیط‌های بی اثر با عناصر مختلفی که به عنوان محلول در سال‌های 1849 و 1851 تهیه شده بودند، رشد دادند و مشخص گردید که حذف کلسیم اثرات مضری در رشد و نمو جو بر جای می‌گذرگاهد. به هر حال ساچ در سال 1860 کشف کرد که گیاهان می توانند در محیط هیدروپونیک رشد کنند و این امر باعث شد تا بررسی عناصر مورد نیاز برای رشد گیاه بسیار آسانتر شود. اولین محلول غذایی قابل استفاده ساچ حاوی CaSO4 و CaHPO4 بود.

از اوایل قرن بیستم به خوبی مشخص شده بود که در نواحی از خاک‌های آهکی، یک پوشش گیاهی بسیار متمایز متشکل از گونه‌های به اصطلاح کالسیکول وجود دارد. همچنین گروه‌های متمایزی از گونه‌های گیاهی وجود دارد که در خاک‌های آهکی یافت نمی‌شود؛ گونه‌های کلسی فیوج.

عملکرد در گیاهان

کلسیم دارای نقش های مجزایی در گیاهان می باشد. بانگرت نشان داد که این ویژگی‌ها را می‌توان به چهار قسمت اصلی تقسیم کرد: (الف) تاثیرات بر روی غشاء، (ب) تاثیرات بر روی آنزیم‌ها، (ج) تاثیرات بر روی دیواره‌های سلولی و (د) برهمکنش های کلسیم با هورمون های گیاهی، اگرچه تاثیرات بر روی آنزیم‌ها و برهمکنش با هورمون ها ممکن است نقش یکسانی داشته باشد. کلسیم به عنوان یون دوظرفیتی قادر نیست به شکل یک ترکیب کمپلکس مولکولی دربیاید ولی می تواند در یک کمپلکس مولکولی که به نظر می رسد نقش تعیین کننده ای دارد به مولکول ها متصل شود.

اثرات بر روی غشاء

اپستین ثابت کرد که دیواره سلولی در غیاب کلسیم در گیاهان در حال رشد سست می شود و انتخاب پذیری یون از بین می‌رود. یون‌های کلسیم (Ca21) با اتصال گروه‌های فسفات و کربوکسیلات موجود در فسفولیپیدها و پروتئین‌های غشای پلاسمایی سبب استحکام غشاء می شوند و به حفظ ساختار غشاء کمک می‌کنند. همچنین، بعضی برخی اثرات در بین غشا رخ می‌دهد، احتمالاً برهمکنش با کلسیم و پروتئین‌ها که جزء اصلی از غشا هستند. احتمالاً، کلسیم ممکن است به به گروه های اسیدآمینه-فسفاتیدیل متصل شود. الزاما فسفولیپیدها در سطوح خاصی ازسطوح اطراف و مجاور سخت تر هستند.

نقش در دیواره‌های سلولی

کلسیم یک عنصر کلیدی در ساختار اولیه دیواره سلولی است. در دیواره سلولی اولیه میکرو فیبریل های سلولز با هم بوسیله گلیکان های crosslinking، معمولاً پلیمرهای زیلوگلوکان (XG) و همچنین گلوکورابینوکسیلان در تیره گرامینه ها (گندمیان) و دیگر تک لپه ای ‌ها متصل شده اند. این میکرو فیبریل های متصل شده در یک ماتریس جاسازی شده است، در حالیکه پکتین بیشترین قسمت ماکرومول ها را تشکیل می دهد. پکتین نیز در لایه میانی بین سلولی فراوان است.