تحقیق آشنایی با سبک سوررئالیسم یا وهمگری

مطالب دیگر:
📜بررسی ساختمان و عملکرد و کاربردهای مختلف ماشين های ابزار تيزكني يونيورسال📜اجزای تشکیل دهنده سقف تیرچه بلوک و نقش آنها در مراحل دو گانه باربری و ویژگیهای فنی سقف تیرچه و📜: بررسی سرريزهای اوجي و حل نيمه دقيق و شبيه سازي عددي رفتار جريان سيال بر روي سرريز اوجي براس📜گزارش کارآموزی در نيروگاه منتظر قائم (بررسی مبدلهاي حرارتي نيروگاهي و تأسيسات حرارتي برودتي )📜بررسی مزايا، كاربردها و انواع سازه هاي فضايي باز شونده و جمع شونده و اصول طراحي هندسي و بهينه📜دانلود گزارش کارآموزی در شرکت سرمایه گزاری شمال شرق (پروژه شاه بلوط) با موضوع ساخت و ساز مجتمع📜دانلود پروژه روش تحقیق، بررسی نقش قرآن در ابعاد گوناگون زندگی فردی و اجتماعی📜بررسی مزایا و اجرای سقف های کاذب و بررسی کامل انواع مختلف سقف های کاذب📜دانلود پروژه آماده روستا: بررسی جامعه شناسی و ابعاد مختلف روستای ریاب شهرستان گناباد📜بررسي و تحلیل آماری ارتباطات درون شهري و ميزان رضايت مردم از عملكرد سازمان اتوبوسراني📜بررسی سيستم گرمايش و ذوب برف بر اساس پمپ حرارتي زمين گرمايي در فرودگاه گولنيو لهستان📜دانلود گزارش کارآموزی در شرکت سيم و كابل ابهر و مجتمع صنعتی نورين📜بررسی و تحلیل مفهوم ژئواکونومی و تاثیر آن بر امنیت ملی ایران📜بررسی و مقایسه هنر انیمیشن در ایران و آمریکا و اروپا📜بررسی ارتباط میان نقاشی ایرانی و معماری ایرانی و ادبیات ایرانی📜سیستم رزرو و پذیرش هتل با استفاده از ویژوال استودیو بیسیک دات نت و ویژوال استودیو ASP.NET📜گزارش کارآموزی رشته عمران با موضوع ساختمان سازی در شركت بلندپايه📜روشهای مختلف اندازه گیری شوری خاک و بررسی اثر شوری در خاک و کنترل شوری در ناحیه رشد ریشه📜بررسی میزان تأثیر فعالیت های فرهنگی مساجد بر روی جوانان همراه با نمونه موردی📜بررسی معماری و قسمت های مختلف بخش تشخيصي در یک کلینیک
سبک سوررئالیسم,تحقیق سبک سوررئالیسم,بررسی سبک سوررئالیسم,مقاله سبک سوررئالیسم,پروژه سبک سوررئالیسم,تحقیق در مورد سبک سوررئالیسم,دانلود تحقیق سبک سوررئالیسم,پایان نامه سبک سوررئالیسم,سوررئالیسم در نقاشی,سوررئالیسم در تئاتر|34021767|n5i
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تحقیق آشنایی با سبک سوررئالیسم یا وهمگری آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

دانلود تحقیق با موضوع آشنایی با سبک سوررئالیسم یا وهمگری،در قالب word و در 7 صفحه، قابل ویرایش، شامل:
مقدمهاثری از ماکس ارنستحافظه پایدار، اثر سالودار دالیاثری از رنه ماگریت
تفاوت الهامات عرفانی با رویاهای سوررئالیستی


بخشی از متن تحقیق:یکی از بهترین نمونه‌های تعامل میان دست‌آوردهای متفاوت در دانش‌های بشری و تأثیر یک تئوری علمی بر دیگر عرصه‌های معرفت، مبحث ضمیر ناخودآگاه فروید و تأثیر آن بر روان‌شناسی جدید، فیلسوفان اگزیستانسیالیست و همچنین هنرمندان سوررئالیست است. فروید معتقد بود انسان همچون کوه یخی می‌ماند که یک‌دهم آن روی آب است و نُه‌دهم آن زیر آب است و بخش معظم شخصیت انسان را برآیندی از آموخته‌های ناخودآگاه انسان در گذشته او می‌دانست؛ حتی بر این باور بود که بسیاری از علایق، سلیقه‌ها، تنفرها، امیال، و حب و بغض‌های او تحت تأثیر آموخته‌های ناهوشیارانه پیشین او است، به طوری که انسان بدون آن‌که دلیل علائق و سلیقه‌های خود را بداند، برخوردار از ویژگی‌هایی است که ناخواسته تحت تأثیر محیط، دوستان، والدین، رخدادها، محدودیت‌ها، ناکامی‌ها و شرایط اجتماعی در وجودش تحقق یافته است.

نظریه‌ی ضمیر ناخودآگاه را باید از انگشت‌شمار نظریه‌هایی دانست که در قرن بیستم توانست بر علوم متفاوت تأثیر ژرف گذارد و مورد بهره‌برداری قرار گیرد. از جمله سبک‌های هنری که تحت تأثیر این تئوری قرار گرفت، سوررئالیسم بود. سوررئالیست‌ها تحت تأثیر اندیشه‌های فروید و هانری برگسون، معتقد به جستجو در جهان رویا و ضمیر پنهان و معتقد به کشف و شهودی در لایه‌های پنهان درون بودند. هنرمندان سوررئالیست همچون آندره برتون، پیش از گرایش به این سبک تحت تأثیر سبک دادائیسم بودند و سپس به سمت این سبک گرایش پیدا نمودند. نخستین‌بار واژه‌ی «سوررئالیسم» توسط آپولینر شاعر فرانسوی در سال 1917 به کار برده شد. وی این واژه را در تفسیر یکی از نمایشنامه‌های خود به کار برد. پس از این از سال 1920 این سبک به تدریج هنرهای تجسمی را فرا گرفت و بسیاری از هنرمندان دادائیست به این سبک پیوستند. در سال 1925 نخستین نمایشگاه از آثار سوررئالیست‌ها تشکیل شد که افرادی همچون کله (Klee)، ماکس ارنست (Max Ernest)، جورجو دا کیریکو (Chirico)، خوان میرو (J.Miro)، ماسون (Masson)، پیکاسو و پاره‌ای از نقاشان معروف در آن شرکت جستند و بعد از سال 1926 نیز به تدریج بعضی از شخصیت‌های برجسته نقاشی همچون ماگریت (Magritte)، سالوادر دالی (Salvador Dali)، جاکومتی (Giacometti)، تانگی (Tanguy) و شاگال (Chagall) به این سبک پیوستند.