فایل اقدام پژوهی تشویق دانش آموزان مدرسه هیئت امنایی به خواندن قرآن

مطالب دیگر:
📂تحقیق پيامدهاي جهاني شدن بازارهاي مالي📂پاورپوینت حکومت سلجوقیان📂پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 8 (موجودی مواد و کالا)📂پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 9 (حسابداري پيمان هاي بلندمدت)📂پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 10 (حسابداري كمك هاي بلاعوض دولت)📂پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 11 (دارايي هاي ثابت مشهود)📂پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 15 (حسابداري سرمايه گذاري ها)📂پاورپوینت زنان و مدیریت📂پاورپوینت مدیریت استراتژیک منابع انسانی جان براتون📂پاورپوینت مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات با مدل CMMI📂تحقیق آشنايي با حسابداري📂پاورپوینت سیاره زحل📂تحقیق سازمان تجارت جهاني (WTO)📂تحقیق تجارت سهام در طول زمان (در تمام ساعات)، رشد آتي بازارهاي جهاني الكترونيكي📂تحقیق بورس اوراق بهادار📂تحقیق اصول انبارداری📂جزوه آموزشی تله مدیسن📂پاورپوینت نقشه برداری زیرزمینی و زمینی📂پاورپوینت محيط زيست و حفاظت از آن📂پاورپوینت سرطان خون
اقدام پژوهی, چگونه ,توانستم ,دانش آموزان, مدرسه, هیئت,امنایی ,مهدیه را به ,خواندن قرآن ,تشویق|963601|n5i
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان فایل اقدام پژوهی تشویق دانش آموزان مدرسه هیئت امنایی به خواندن قرآن آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان مدرسه هیئت امنایی مهدیه را به خواندن قرآن تشویق نمایم ؟

قدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 24

چکیده

عنوان اقدام پژوهي حاضر اين است که ، چگونه توانستم ميزان علاقه مندي دانشآموزان پایه ششم را به درس قرآن و فعاليت هاي مربوط به آن افزايش دهم؟ و هدف اصلي آن نيز افزايش ميزان علاقه مندي دانشآموزان ياد شده به درس قرآن و فعاليت هاي مربوط به آن مي باشد. اما نکته اي که اشاره به آن خالي از لطف نمي باشد ، آن است که اگر چه موضوع و عنوان اقدام پژوهي حاضر، تکراري به نظر مي رسد ، اما بايد اذعان نمود که گاهي از اوقات ، تکرار نه تنها زيبا و ضروري ست ، که بسيار حياتي نيز مي باشد ! از آن جمله مي توان به تکرار شب و روز، تکرار نمازهاي پنج گانه در هر روز وغیره اشاره نمود. علاوه بر اين ، آشنا نمودن کودکان با اصول و مباني دين اسلام، به ويژه قرآن کريم ، آن هم در پايه ششم دبستان ، همواره نيازمند تکرار است. زيرا عامل « تکرار » در فرايند تدريس ، امري اجتناب ناپذير مي باشد. بدون شک ، انجام این تحقیق ، از ابعاد گوناگون دارای اهمیت و ضرورت بسیار بوده است. زیرا از یک سو، علاوه بر ایجاد علاقه مندی در دانشآموزان پایه ششم دبستان هیئت امنایی مهدیه به درس قرآن ، میزان فعالیت و مهارت آنان در روخوانی ، روان خوانی ، قرائت و حفظ آیات ، پیام ها و داستان های قرآنی را افزایش می داد و از دیگر سو، موفقیت دانشآموزان در یادگیری دیگر دروس( قرائت فارسی ، جمله نویسی ، املا و غیره ) را نیز امکان پذیر می ساخت.

واژگان کلیدی :

دانش آموزان پایه ششم- قرآن علاقه مندی

مقدمه

قرآن، پيام روشن الهي است که همه انسان ها را به راستي و رستگاري دعوت مي کند. از صدر اسلام تا کنون، آموزش اين پيام جاودانه الهي، از مهم ترين اهداف تعليم و تربيت در ميان مسلمانان بوده است. در کشور ما نيز، به اقتضاي جايگاه دين اسلام در فرهنگ مردم ايران و جايگاه ويژه قرآن در اعتقادات ديني، بايد آموزش قرآن مورد توجه همگان باشد تا شرايط مساعد براي تحقق اهداف اين آموزش فراهم آيد. از اين رو، درس قرآن در ميان درس هاي گوناگون دوره هاي تحصيلي، از اهميت ويژه اي برخوردار است. نگاهي اجمالي به دستاورد آموزش قرآن در کشور ما نشان مي دهد که اين دستاورد، نه با اهميت و جايگاه ويژه